Nasze samochody

Samochody do transportu medycznego

Chęci, motywacja, zapał do pracy, wykształcenie czy umiejętności są konieczne do jak najlepszego wykonywania przydzielonych zadań. Jednak w przypadku ratownictwa medycznego, obok odpowiednio przygotowanych do pracy ludzi, ważne miejsce zajmuje sprzęt.

Opieka medyczna, transport sanitarny czy zabezpieczenie medyczne imprez masowych nie może odbywać się pod kontrolą przypadkowych ludzi, którzy korzystają z niesolidnego sprzętu. W związku z tym DASMED gwarantuje profesjonalizm w każdej sferze działania – zatrudnia najlepszych w swoich dziedzinach fachowców, którzy mają możliwość korzystania ze specjalistycznego wyposażenia.

Transport medyczny, w tym przewóz osób chorych i niepełnosprawnych świadczony jest sprawdzonymi pojazdami.

W posiadaniu firmy znajduje się AMBULANS VW TRANSPORTER SYNCRO zapewniający bezpieczeństwo podróży. Dzięki bogatemu wyposażeniu (specjalistyczne szyny do mocowania wózka inwalidzkiego, nosze, deska stabilizująca kręgosłup, zestaw unieruchamiający w przypadku złamań czy uszkodzeń szyjnego odcinka kręgosłupa, przenośny zbiornik tlenu, defibrylator z rejestratorem rytmu i danych pacjenta (ZOLL), Przenośny zestaw rurek do udrażniania dróg oddechowych, a także inne pozycje wymagane przez NFZ) otrzymał pozytywną opinię Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi i został uznany jako pojazd do transportu osób chorych.

Transport osób niepełnosprawnych odbywa się dostosowanym do tego pojazdem

Renault Master umożliwia przewóz chorych o różnym stopniu niepełnosprawności. Jednorazowo jest w stanie świadczyć transport dla 8 pacjentów, z uwzględnieniem posiadania podręcznego bagażu. W podstawowym wyposażeniu pojazdu znajduje się torba medyczna R1 z pełną zawartością (m.in. kołnierze ortopedyczne, hydrożele BurnTec, plecak medyczny R1).