Przewóz chorych i niepełnosprawnych

Przewóz chorych i niepełnosprawnych

Nawet najmniejszy uraz, każda niedyspozycja czy niesprawność utrudnia wykonywanie podstawowych czynności. Szczególnie uciążliwe są dysfunkcje narządu ruchu, które uniemożliwiają samodzielne przemieszczanie się.

Głównym obszarem działalności firmy DASMED jest przewóz chorych i  niepełnosprawnych

Nie chodzi tu wyłącznie o transport medyczny do placówek Służby Zdrowia, ale także o przewóz chorych zgodnie z ich prywatnymi potrzebami i dyspozycjami. Na życzenie transport chorego może dotyczyć wizyty na poczcie, uczestnictwa w imprezie okolicznościowej czy rozprawie sądowej.

DASMED dysponuje profesjonalnie wyposażonymi karetkami, które posiadają status pojazdów specjalnych do transportu niepełnosprawnych, zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. W trosce o bezpieczeństwo chorego w pojeździe znajduje się zawsze wykwalifikowany zespół medyczny, który na bieżąco monitoruje czynności życiowe pacjenta. Dodatkowo w karetce możne przebywać bliska osoba lub opiekun, aby w razie potrzeby wesprzeć chorego i dodać otuchy.

Firma świadczy kompleksowe usługi w systemie „Od łóżka do łóżka – od drzwi do drzwi”. Oznacza to, że transport chorych rozpoczyna się i kończy w tym samym miejscu – gdy przewóz niepełnosprawnych rozpoczyna się przeniesieniem pacjenta za pomocą noszy z łóżka domowego do karetki, usługa finalizowana jest w momencie wniesienia chorego do domu i umieszczenia w z powrotem w łóżku.

Korzystając z systemu „Od łóżka do łóżka – od drzwi do drzwi” pacjent nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Przewóz chorych, niezdolnych do samodzielnego przemieszczania się, zachodzi z zastosowaniem wszelkich koniecznych środków ostrożności.