Opieka nad osobami starszymi

Opieka nad osobami starszymi

Osoby starsze, niesamodzielne, chore domagają się zainteresowania i poświęcenia uwagi. Chcą czuć się ważne i komuś potrzebne. Najbliżsi pragną zapewnić im jak najlepszą opiekę, okazując troskę i niosąc niezbędną pomoc. Często jednak konieczna jest całodobowa, profesjonalna opieka, której domownicy nie są w stanie samodzielnie zagwarantować.

Pomocy w takiej sytuacji może udzielić partner firmy DASMED – „Centrum Opieki FAMILIA”, które działa na podstawie decyzji z dnia 31 sierpnia 2011 roku, wydanej przez wojewodę łódzkiego nr PS-III. 9423.11.2011.

 

Jest to miejsce, gdzie sprawowana jest opieka nad osobami starszymi.

Ten prywatny dom opieki nie różni się znacznie od domu rodzinnego – panuje tu przyjazna atmosfera, która sprzyja zaspokajaniu potrzeb pielęgnacyjnych i bytowych seniorów, dbając równocześnie o ich dobre samopoczucie.

Personel składa się z przepełnionych empatią pracowników: pielęgniarek, opiekunek i lekarzy specjalistów. Świadczona opieka medyczna poparta jest wieloletnim doświadczeniem pracy w środowisku seniorów. Podopieczni mogą liczyć nie tylko na pomocną dłoń w codziennych, podstawowych czynnościach, ale również na słowo otuchy, zrozumienia czy towarzystwo do rozmowy.

W centralnej części miasta Łódź opieka nad osobami starszymi jest realizowana jedynie we wspomnianym prywatnym domu seniora. W ramach współpracy z „Centrum Opieki FAMILIA” firma DASMED zapewnia transport sanitarny do tej placówki pielęgnacyjno – opiekuńczej.

„Centrum Opieki FAMILIA” cechują: kompleksowa opieka medyczna, spokój, poczucie bezpieczeństwa i komfortowe warunki życia.

W przypadku gdy chory potrzebuje jedynie doraźnej opieki, firma DASMED oferuje pakiet wizyt domowych.